Remont małej łazienki

Zwykle remonty pomieszczeń w domu nas przerażają, zwłaszcza jeśli są to pomieszczenia, które codziennie użytkujemy. Taka też jest właśnie łazienka, która w domu pełni bardzo ważną rolę. Zmiana tego pomieszczenia nie musi być kosztowna ale na pewno zajmie trochę czasu.

Mała przestrzeń – jak ją zaaranżować na nowo?

Mała łazienka w mieszkaniu, jest nie lada wyzwaniem przy urządzaniu tego pomieszczenia. Wcale nie jest to łatwe, bo chociaż remont takiej małej powierzchni nie jest zbyt kosztowny, to trzeba się nieźle nakombinować by stworzyć ciekawe a jednocześnie funkcjonalne wnętrze. Niewielka przestrzeń ma mnóstwo ograniczeń a jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie te elementy, które powinny się znaleźć w łazience, wtedy pojawia się mnóstwo problemów. Grunt to dobrze sobie zaplanować prace remontowe, wcześniej dokładnie wymierzyć wszystkie ściany, podłogę i sufit i rozplanować gdzie co ma się znaleźć i na czym nam głównie zależy jeśli chodzi o wyposażenie.

Niezbędne elementy wyposażenia łazienki

Łazienka jest bardzo charakterystycznym miejscem w domu, ma ona określone przeznaczenie. Służy do czynności higienicznych, pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Dlatego musi się w niej znaleźć odpowiednie wyposażenie. Najważniejsza jest oczywiście armatura łazienkowa. W łazience musi być sedes, umywalka, prysznic bądź wanna, bądź oba te przedmioty jednocześnie, chociaż w przypadku małych łazienek raczej nie można sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca w niewielkiej łazience, wtedy przy remoncie warto wymienić stojący sedes na sedes wiszący. Zajmuje on bardzo mało miejsca, poza tym prezentuje się bardzo estetycznie i elegancko, jest to też bardzo higieniczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.

Dwa w jednym

Jeśli marzy nam się zarówno nowa wanna jak i prysznic a w naszej łazience brakuje na to miejsca, wtedy możemy się zdecydować na rozwiązanie dwa w jednym. Bardzo modne stały się teraz urządzenia sanitarne, które służą jako wanna i jako prysznic. Zajmują one dużo mniej miejsca niż te dwa sprzęty osobno. Jest to doskonałe rozwiązanie dla małych, ciasnych łazienek, gdzie każda wolna przestrzeń jest na wagę złota.

Kolorystyka małej łazienki

W przypadku remontu małych pomieszczeń, na pewno trzeba postawić na bardzo jasną kolorystykę. Zdecydowanie odpadają tu wszystkie ciemne kolory, które dodatkowo przytłoczą tą małą przestrzeń. Biel, odcienie beżów, złota, srebra, pastelowe odcienie, to idealne kolory do małych łazienek. Najlepiej jeśli kolor łazienki będzie ujednolicony, niezbyt dobrze sprawdzą się tu różne zestawienia kolorystyczne, wzory i desenie. Proste, gładkie powierzchnie odbijające światło, optycznie powiększą łazienkę. Jeśli do tego doda się kilka luster na ścianach, wtedy efekt będzie jeszcze bardziej spektakularny i zyska się jeszcze większą optycznie przestrzeń.

Remontowanie łazienki pochłania czas ale dzięki temu można zyskać całkiem nowe pomieszczenie, wygodne, funkcjonalne i cieszące oko, w którym będziemy z przyjemnością przebywać.

admin

Related Post

Leave A Comment

Name

Website

Comment