Jak wybrać najlepszy model narożnika?

Jak wybrać najlepszy model narożnika?

W dzisiejszych czasach narożniki są niezastąpionym wyposażeniem każdego salonu. Sprawdzają się one zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Pełnią one funkcję dekoracyjną oraz funkcjonalną. Są więc to bardzo praktyczne meble, które umożliwiają wygodny odpoczynek. Narożniki z funkcją spania pozwalają na przenocowanie niespodziewanego gościa lub na poobiednią drzemkę. Bardzo często są one wykonane z wysokiej jakości materiału. Sam materac także jest bardzo komfortowy. Jak wybrać więc najlepszy model narożnika? Na co warto zwrócić uwagę? Tego dowiecie się poniżej.

Lewy oraz prawy narożnik

Jest to podstawowa kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę przy zakupie narożnika. Ma to naprawdę istotne znaczenie. Nie wiesz w jaki sposób poznać, czy mebel jest lewo, czy prawo stronny? Jeśli tak, to wystarczy spojrzeć na kształt narożnika i porównać go do litery. Jeżeli przypomina literę L, jest to narożnik lewy. Jeśli przypomina jednak niepełną literę P, będzie to narożnik prawy. Kolejnym sposobem na rozpoznanie strony narożnika, to stanięcie przed nim i wskazanie, po której stronie znajduje się krótszy bok. Jeżeli po lewej, jest to model lewy. Jeżeli po prawej, jest to model prawy. Przy wyborze złego mebla wypoczynkowego możemy sprawić, że aranżacja wnętrza będzie znacznie trudniejsza.

Funkcja spania w narożniku

Warto zastanowić się, czy narożniki mają pełnić funkcję pozwalającą na spanie w nocy. Oczywiście wszystkie narożniki umożliwiają komfortowy odpoczynek w dzień, jednak niektóre modele mogą zamienić się w wygodne łóżko. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli chcemy zaoszczędzić na powierzchni w pomieszczeniu lub często odwiedzają nas goście, których musimy przenocować. W takiej sytuacji musimy ocenić szerokość narożnika po rozłożeniu. Bardzo ważny jest także sposób rozkładania narożnika. Najbardziej popularnym mechanizmem jest wysunięcie siedziska i położenie go na pustym miejscu oparcia. Czasem można także spotkać system “delfin”, który polega na wysunięciu wózka spod siedziska i naciągnięciu na niego materaca.

Jaki rodzaj narożnika wybrać?

Jest to kolejna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze narożnika. Zazwyczaj narożniki do salonu kojarzą się nam z meblami wypoczynkowymi w kształcie litery L. Warto jednak wiedzieć, że istnieją także inne rodzaje narożników. Jeżeli mamy do dyspozycji małe mieszkanie, zdecydowanie poleca się zakup narożnika w kształcie litery L. Jeżeli umieścimy go w kącie pokoju, będzie on świetnym uzupełnieniem aranżacji.

Inaczej jest, gdy mamy do dyspozycji większe pomieszczenie. Możemy w takiej sytuacji zdecydować się na narożnik w kształcie litery U. Można go ustawić na środku pokoju i będzie on stanowił centrum życia naszego mieszkania. Taki narożnik pełni także funkcję parawanu, który oddziela dwie strefy w pokoju.

Styl narożnika

Oczywiście dobór odpowiedniego stylu do narożnika powinien być dopasowany do reszty wystroju pomieszczenia. Jeżeli jednak nie mamy żadnego pomysłu, możemy zdecydować się na narożnik o standardowych rozmiarach i neutralnym kolorze. Czasem można także zdecydować się na zupełnie odwrotny ruch. W takim przypadku narożnik w kształcie U będzie się wyróżniał w naszym pomieszczeniu. Wybór stylu takiego mebla zależy tak naprawdę od nas i reszty aranżacji pokoju.

admin

Related Post

1 Comment

  1. Musicie pamiętać, że narożnik to być może jeden z ważniejszych mebli w całym domu. Koniecznie musi być super wygodny 🙂

    15 czerwca, 2021

Leave A Comment

Name

Website

Comment