Przygotowanie ogródka do wiosny w trzech krokach

Wiele osób, które posiadają dom z grodem, bardzo obawia się nadchodzącej wiosny. To właśnie wtedy trzeba wyjść do ogrodu i porządnie go posprzątać i przygotować do zbliżającej wielkimi krokami zmiany pogody. Większość osób wyobraża sobie te prace jako naprawdę trudną, czasochłonną i mozolną. A przecież nie musi taka być. Ogród można bowiem rewelacyjnie przygotować do wiosny w zaledwie trzech krokach. Jak to dokładnie zrobić?

Krok pierwszy — sprzątanie ogrodu

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas przygotowywania ogrodu do nadchodzącej wiosny jest jego porządne posprzątanie po zimie. Jest to najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny krok, lecz jednocześnie stanowiący podstawę pozostałych. O czym zatem trzeba pamiętać podczas sprzątania ogródka? Przede wszystkim o tym, że usunąć z niego trzeba wszystkie przywiane przez wiatr w czasie zimy śmieci, zanieczyszczenia i brudy. Co więcej, warto zadać dokładnie o stan trawnika, usuwając z niego pozostałe jeszcze po jesieni resztki liści, mniejsze i większe gałązki, a także wysuszoną trawę. Punkt ten tyczy się także zdjęcia z roślin zabezpieczeń na zimę.

Krok drugi — przygotowywanie gleby

Gdy ogród jest już w stanie zadowalającym, jeśli chodzi o czystość, można następnie przejść do drugiego kroku, czyli do przygotowania w odpowiedni sposób gleby do wysiewu. Pamiętać trzeba, że należy to zrobić w odpowiednim momencie. Przede wszystkim kluczowe jest to, że ziemia po przekopaniu musi osadzać się przez około tydzień, zanim posadzimy w niej rośliny. Dlaczego przygotowywania gleby poprzez jej przekopanie jest tak ważne? Dzięki temu zapobiega się powstawaniu w niej erozji, a także co bardzo ważne, wspomaga się proces mieszania gleby z resztkami roślin, co wpływa na jej żyzność. Jest to również dobry moment na zastosowanie w niej dodatkowego składnika użyźniającego, dzięki któremu rośliny będą rosły po prostu lepiej.

Krok trzeci — sadzenie roślin

Ostatnim krokiem w tym zakresie jest posadzenie roślin. Wielu osobom wydaje się, że jest to najprostsza czynność, lecz na uwadze trzeba mieć to, że jeszcze w maju potrafią pojawić się przymrozki, więc kluczowe jest wybranie odpowiedniego momentu na sadzenie poszczególnych roślin.

Na samym początku warto sądzić takie rośliny jak rzodkiewki, szpinak, czy też cebule, ponieważ są one zdecydowanie najsilniejsze i najlepiej znoszą kapryśną pogodę. Taki rośliny jak ogórki czy też pomidory warto posadzić dopiero wtedy, gdy temperatura będzie stabilnie utrzymywała się powyżej zera stopni.

admin

Related Post

Leave A Comment

Name

Website

Comment