Stegu Timber płytka

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: Steg61
  • Producent: Stegu
  • Waga: 13.8 kg
  • Dostępność: Na zamówienie Na zamówienie
    Czas realizacji: do 5 dni
  • m2
  • 107,96 zł 91,76 zł / m2

Kamień dekoracyjny

Harmonia i trwałość betonu połączone z wyrazistą strukturą, tak charakterystyczną dla naturalnego drewna to kwintesencja płytki Timber. Znakomity mariaż nowoczesności z klasyczną materią wzbogaci zarówno wnętrze, jak i elewację. Wykonana z niezwykłą precyzją i dbałością o najdrobniejszy szczegół – deska betonowa Timber, oddaje najdrobniejsze niuanse wizualne naturalnego drewna, m.in. subtelne sęki oraz lekką chropowatość.

Kamień ozdobny wnosi do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Zastosowany na fragmentach ścian lub w niektórych strefach pomieszczeń kreuje w nich specyficzny klimat. Wytwarzane z dbałością o szczegóły płytki kamieniopodobne Stegu oddają piękno naturalnego kamienia. Dekoracyjne atuty szerokiej gamy produktów to różnorodność barw, kształtów i faktur, które pozwolą stworzyć niespotykaną grę światłocienia w każdym pomieszczeniu. Kamień dekoracyjny ułożony na elewacji sprawi, że nawet najprostsza bryła architektoniczna zyska na elegancji i reprezentacyjnym charakterze. Aspekty wizualne są bez wątpienia niezwykle ważne przy wyborze kamienia dekoracyjnego. Jednak nie tylko jego efektowny wygląd powinien przesądzać o wyborze takiego elementu wykończeniowego. Do głównych zalet kamienia dekoracyjnego należą także: prosty montaż, wytrzymałość na czynniki zewnętrzne oraz przystępna cena.

 

Kamień dekoracyjny marki Stegu wyróżnia bogactwo odcieni i rozmiarów, inspirowanych architekturą wielu zakątków świata: od mroźnej Północy aż po rozgrzane słońcem uliczki śródziemnomorskich miast. Struktury charakterystyczne dla Bliskiego Wschodu, wapienne bloki czy drobno cięty piaskowiec wprowadzą do nowoczesnych wnętrz delikatne ciepło. Tworzące ciekawy układ szlifowanych łupków, jasne kamienie dekoracyjne o surowym, północnym charakterze, doskonale harmonizują z „chłodnymi” materiałami, takimi jak szkło i metal. Kamienie wewnętrzne o wyraźnej, wypukłej strukturze starego kamiennego muru, inspirowanego kulturą śródziemnomorską, pozwolą na wyraźne zaakcentowanie reprezentacyjnych części pomieszczeń. Kamień dekoracyjny na ścianie salonu to rozwiązanie, które zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych miłośników pięknych wnętrz. Kamień bowiem doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnej stylizacji, jak i tej bardziej klasycznej, nawiązującej do tradycji. Ciekawa faktura kamienia dekoracyjnego potrafi skutecznie ożywić wnętrze, tworząc niebanalny element wizualny w pomieszczeniu. Pomieszczeniem, w którym również warto rozważyć zastosowanie kamienia dekoracyjnego to przedpokój - wizualna wizytówka naszego mieszkania i stylistyczna zapowiedź całości aranżacji. Urządzając go, należy uwzględnić zarówno estetykę, jak i funkcjonalność pomieszczenia. Niezwykle istotny jest właściwy dobór kolorów. Przedpokój zazwyczaj pozbawiony jest dopływu światła naturalnego, dlatego z reguły należy unikać stosowania na ścianach ciemnych kolorów. W wąskich przestrzeniach sprawdzi się jasny kamień dekoracyjny o drobniejszej, mniej skomplikowanej strukturze. Ściany w przedpokoju są szczególnie narażone na powstawanie zabrudzeń czy uszkodzeń, dlatego płytki kamieniopodobne (odpowiednio zaimpregnowane) mogą stanowić skuteczną ochronę. Aby przedłużyć ładny wygląd ściany, należy ją regularnie (co 5 lat) impregnować. Można również przemalować kamień dekoracyjny zachowując jego unikalną fakturę. Interesującym efektem wykończeniowym, który nie tylko zdobi, ale również wznosi aspekt spójności w wystroju, to przeniesienie kamienia dekoracyjnego z elewacji, również na ściany wewnętrzne. Stonowana kolorystyka płytek betonowych zamontowanych na całej elewacji stanowi idealne tło dla otaczającej roślinności. Natomiast we wnętrzu świetnie współgra z meblami niezależnie od ich stylu. Dom, w którym wszystkie elementy wystroju harmonijnie ze sobą współgrają jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również funkcjonalnie, tworząc przestrzeń przyjazną dla domowników.

UWAGA

 
Cena przeliczana na metry kwadratowe. W innych sklepach może być przeliczane na opakowania w związku z czym, ceny są znacząco inne.